Perła Mazur to statek pasażerki na Mazurach stylizowany na klimat piracki. Mamy bocianie gniazdo i odpowiednią banderę, jest pozostałość po piracie (szkielet uwielbia pozować do zdjęć), a z głośników dochodzi odpowiednia muzyka przeplatana lektorem, tłumaczącym położenie i historię regionu.

Ten piąty pod względem wielkości statek pasażerki na Mazurach ma rozmiary 34,50 długości, 5,50 szerokości oraz 8,50 wysokości (z masztem). Na trzech pokładach może pomieścić 214 osób, z czego na górnym 48, środkowym 115 i dolnym ponad 50 osób.

Statek przy prędkości ok. 15 km/h pokonuje dystans 12 km, od promenady w Mikołajkach do jeziora Śniardwy (700 metrów w głąb jeziora) i z powrotem w około 1,5 godziny. Start i powrót odbywa się na promenadzie w Mikołajkach przy Wiosce Żeglarskiej. Jeśli chcecie poznać jezioro Mikołajskie i część jeziora Śniardwy, lubicie niebanalny klimat lub chcecie zaciekawić swoje pociechy - Perła Mazur jest idealnym wyborem.

CENNIK I GODZINY WYPŁYNIĘCIA

  • godziny wypłynięcia 12:00, 14:00, 16:00, 18:00 (w sezonie)
  • bilet normalny - 40 zł
  • bilet ulgowy (dzieci do 14 lat) - 25 zł
  • bilet rodzinny 2+2 - 100 zł
  • grupy powyżej 20 osób - wycena indywidualna

Podczas rejsu możecie skorzystać z baru z przekąskami, napojami oraz zimnym piwem.

Na statku są również organizowane imprezy, osiemnastki, klimatyczne wesela i inne imprezy okolicznościowe. Istnieje możliwość wynajęcia całego statku na zaplanowaną przygodę. Przed i po sezonie, statek cumuje w porcie Cicha Zatoka.

Chętnym do podniesienia adrenaliny przypominamy - nie przeprowadzamy abordażu na inne jednostki :) A o tym jak wygląda podróż Perłą Mazur - proponujemy zobaczyć film.