Perła Mazur to statek pasażerki stylizowany na piracką krypę, ze znamienną dla gatunku piracką banderą. Jest to jeden z niewielu akcentów na Mazurach, związanych z morskim rozbojem i życiem na bakier z prawem.

To wszystko na Mazurach podczas rejsów po jeziorach Mikołajskim i Śniardwy. Ciężko zostać piratem, z nami można chociaż na chwilkę...

W sezonie (lipiec - sierpień) rejsy zaczynamy codziennie o 12:00, 14:00, 16:00 i 18:00. Pływamy także przed i poza sezonem (maj, czerwiec, wrzesień) w przypadku zebrania odpowiedniej grupy potencjalnych piratów.

CENNIK 2022

  • godziny wypłynięcia 12:00, 14:00, 16:00, 18:00 (w sezonie)
  • bilet normalny - 40 zł
  • bilet ulgowy (dzieci do 14 lat) - 25 zł
  • bilet rodzinny 2+2 - 100 zł
  • grupy powyżej 20 osób - wycena indywidualna

Każdy rejs zaczynamy na promenadzie w Mikołajkach, płyniemy jeziorem Mikołajskim do największego jeziora w Polsce - Śniardwy. Po wpłynięciu w głąb Śniardw. ok. 700 metrów zawracamy i z powrotem płyniemy do Mikołajek. Całość zajmuje ok. 1,5 godziny. 

Ten czas można spędzić na górnym lub dolnym pokładzie. W mesie można odpocząć od uciążliwego słońca lub mocnego wiatru, napić się czegoś chłodnego lub ciepłego. Posiadamy napoje dla majtków i kapitanów (piwo z butelek lub nalewa) oraz zdobyczne przekąski...

Gdy jednak zdecydujemy się spędzić większość podróży na górnym pokładzie, czeka nas obserwacja jezior, przyrody, ruchu żeglarskiego na szlakach. Większość gości wykonuje pamiątkowe zdjęcia i zagaduje kapitana "która noga jest drewniana".

Zobaczcie na załączonych zdjęciach co widać podczas rejsu...